गृह जिल्ला पुगेर गर्जिए बाँस्कोटा-सके पार्टी फुटाएर देखाउ


 

काभ्रेपलान्चोक – नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका नेकपाका प्रभावशाली नेता तथा केन्द्रीय सदस्य एवं पुर्वमन्त्री गोकुल प्रसाद बाँस्कोटाले पार्टी नेत्रुत्वलाई कमन्डलु बोक्ने की कमान्डर बन्ने सोच्न आग्रह गर्नुभएको छ । आज बनेपामा भएको एक कार्यक्रममा यस्तो भन्नू भएको हो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘पार्टी सिध्याएर कमण्डलु बोक्ने कि पार्टी बलियो बनाएर कमान्डर बन्ने हो नेतृत्वले सोच्नु पर्ने बेला आएको छ ।

मेरो चेतावनी अध्यक्ष प्रचण्डलाई पनि हो ओलीलाई पनि हो, पार्टी भत्काउने भए किन बनाएको ?’ बाँस्कोटाको प्रश्न थियो ।

पूर्व संचारमन्त्री समेत रहनु भएका बाँस्कोटाले आमा बाउलाई छोराछोरी जन्माएपछि हुर्काउने दायित्व हुुने भन्दै हत्या गर्ने अधिकार नभएको र छोराछोरीको हत्या गरिए सजाए भोग्न तयार हुनुपर्छ भन्नुभयो ।

उहाँले बर्तमान समय सरकारको विकल्प खोज्ने समय नभएको भन्दै नेतृत्व परिर्वतनका लागि समेत महाधिवेशन कुर्न आग्रह गर्नुभयो । ‘कसैको निहित ईच्छाका लागि पार्टी विभाजन गरिए आगामी निर्वाचनमा त्यसको जवाफ जनताले राम्रैसँग दिन्छन् त्यो कुराको हेक्का होस’् बाँस्कोटाको भनाई थियो ।

कार्यक्रममा बोल्दै पूर्वमन्त्री बाँस्कोटाले बर्तमान सरकार विकासको पक्षमा दृणताका साथ उभिएको बताउनुभयो । उहाँले भन्नु भयो , विकासको पक्षमा होस्, या राष्ट्रियताको पक्षमा सरकार दरोसँग उभिएको छ । उहाँले सरकार अन्तराष्ट्रिय नीतिमा समेत अडिग रहेको स्पष्ट पार्नुभयो ।

भेलामा परराष्ट्रमन्त्री प्रदिप ज्ञावलीको प्रमुख आतिथ्यता थियो । भेलाले कुमार तिमल्सिनाको अध्यक्षतामा मदन भण्डारी फाउन्डेन जिल्ला समिति गठन गरेको छ ।

फाउन्डेसनको उपाध्यक्षमा निरोज खड्का , सचिवमा विपिन लामा, उपसिचिवमा निर्मल त्रिपाठी र कोषाध्यक्षमा नवराज भुर्तेल सहित ३५ सदस्य जिल्ला समिति चयन गरेको छ । भेलामा हजारौं नेकपाका कार्यकर्ता एव शुभचिन्तकको उपस्थिति थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्